Не јадете макарони и шпагети пред спиење!

190

Иако сите знаеме некогаш да каснеме тестенини пред спиење, сепак тоа е голема грешка.

Имено, јаглехидратите кои ги имаат ве држат будни и сити.

Ако сакате да спиете тие се лош избор за вас бидејќи создаваат несоница.

Јадете ги за ручек или мала количина наутро.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.