Не ја фрлајте водата во која ги варите макароните – Еве за што може да послужи

192

 

Оваа солена вода може да ја искористите за да ги попарите, гравот, зеленчукот кој се добри за вашиот имунитет како и да го подобрите нивното дејство.

Со оваа вода може да замесите леб, пица или било кое друго тесто.

Може да се користи при правење на сос, оваа вода може да ја комбинирате со другите состојки.

Верувале или не, со оваа вода може да ја масирате вашата коса, после оваа нема да биде сува и оштетена, после масирањето потребно е да измииете вашата коса.

Можете да ги намалите болките во нозете како и да ја намалете отеченоста, доколку ги ставете вашите нозе во оваа вода.

Водата од тестенините можете да ја користите за полевење на вашите цвеќиња.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.