Наутро пијте чаша млака вода со сол, ќе се изненадите од ефектот!

Ставете само една лажичка морска сол во чаша млака вода и овој пијалак пијте го недела дена, а потоа паузирајте исто толку време со цел да ги почувствувате најсилно ефектите.

Хидратација – На организмот ќе му овозможите лековита течност која изобилува со минерали.

Варење – Солената вода позитивно влијае врз дигестивниот систем бидејќи содржи ензими кои го поттикнуваат варењето.

Несоница – Минералите од солената вода го смируваат нервниот систем, па токму затоа и со редовно пиење солена вода брзо ќе се справите со несоницата.

Детоксикација – Во текот на една недела, вие ќе го ослободите организмот од сите бактерии и токсини.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.