Направете витаминска бомба против вурусите!

Сeзоната на вируси стигна и се заканува дека ќе остане подолго. тоа што вие можете да направите е да го зајакнете својот имунитет што подразбира редовно спиење, квалитетна исхрана која вклучува многу свежо овошје и зеленчук, интегрални житарки и секако многу вода.

Сепак и покрај тоа, ви препорачуваме да го пробате овој природен елексир кој претставува вистинска витамниска бомба за организмот.

Потребни состојки:

– 6 портокали
– 1/4 црвена зелка
– 1 свежо цвекло
– 2 чаши вода

Едноставно направите сок во соковникот од наведените состојки, добиениот елексир испијте го од сабајле на празен стомак.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.