Направете го овој природен лек и дишете со полни гради

340

Ако сте болни и имате проблеми со искашлувањето направете го овој природен лек. Овој потполно домашен сируп ќе ви помогне доколку имате проблем со иаксшлување на шлајм.

една лажица корен од бел слез

– една лажица ленено семе

– една лажица жалфија

1 лимон исечкан на ситни кришки

-250мл вода

250 кафеав шеќер.

Подготовка

1.Во лонец ставете ја водата, а потоа додјате го кафеавиот шеќер. Кога ѓеќерот ќе се стопи додјате ги останатите состојки и правете го на ниска температура околу 15 минути.

2. Пиајлокот стевете го на ладно и исцедете го

3. Конзумирајте го три пати на ден

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.