Напиток што го спречува растот на клетките на ракот

Брз и едноставен рецепт

Овој напиток стана познат откако еден билкар од Кина започнал да им го препорачува на лицата кои боледувале од рак на белите дробови…

Овој чудотворен напиток спречува раст на клетките на ракот во организмот и ја спречува нивната повторна појава за само три месеци.

За напитокот ви се потребни цвекло, моркови и јаболка. Нормално, обидете се да набавите намирници од органско потекло.

Исецкајте ги состојките на ситни делови и ставете ги во соковник и веднаш испијте го сокот. Оваа постапка повторувајте ја три месеци секој ден.

Овој напиток можете да го направите и во блендер со додавање на малку вода.

Покрај ракот, овој напиток штити и помага и при многу други болести.

Тој го зајакнува имунитетот, спречува болести на црниот дроб и бубрезите, ги зајакнува белите дробови, штити од срцев удар, го намалува стресот и воспалението на мускулите, помага во борбата против акни и е добар за видот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.