Најмоќниот лек од природата за кој малкумина знаат

Лечи се, запишете го рецептот кој ретко кој го има

591

Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи како природен лек иако малкумина го знаат тоа.

Имено, пченичната свила се користи за болки во коските, муслулите и зглобовите, за холестерол, за проблеми со бубрези и мокрење.

Има во себе витамини и етерично масло, фосфорна киселина и манган, а одлична е и за детоксикација на телото.

Се става свилата на памучна крпа да се исуши, се става потоа во кесе. Важно е да не се суши дирекно на сонце.

Се зема лажиче од неа, се става зовриена вода во шолја и се процедува и пие.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.