На Клиниката за детски болести почина 6-месечно бебе!

1,851

Утрото 6-месечно бебе од Гевгелија почина на Детската клиника во Скопје. Детето вчера било примено во тешка сосотојба на одделот за Интензивна нега на Клиниката. Од Детска повеќе информации за причината за смрттта на бебето најавуваат во текот на денот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.