Мијте го лицето со сода бикарбона – Ќе се изненадите од ефектот!

Не е можно да се ослободиме од порите бидејќи тие се дел од нашата кожа, но дефинитивно постои начин да ги направиме помали. За таа цел нема потреба да даваме големи суми на пари на скапи креми или медицински третмани.

Мора да се напомене дека луѓето кои имаат мрсна кожа, почесто имаат проблеми и со проширените пори, во однос на луѓето кои имаат главно сува кожа.

Видеото кое се појави на популарната социјална-мрежа „ЈуТјуб“ објаснува како со помош на користење на сода бикарбона, која е лесно достапна и ја има во речиси секое домаќинство, може да се намали ефектот на проширени пори на кожата.

Таа е многу ефикасна во уништување на изумрените ќелии на кожата, како и нечистотијата која предизвикува затнување на порите.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.