Мешавина што ја подобрува функцијата на мозокот, топи масти, ги подобрува видот и слухот!

Резултати за само 3 недели

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви го поправи памтењето, туку притоа ќе ги истопите масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор.

Ренот го отстранува заморот, го забрзува метаболизмот, поттикнува развој на добри бактерии во стомакот.

Состојки:

125 гр рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет, парче ѓумбир (околу 2 см).

Начин на подготовка:

Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимони, додајте го во блендерот, добро измешајте па додајте цимет и мед. Добро поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад.

Земајте по една лажица од смесата два пати дневно пред оброк, а ако вежбате, пред тренинг. Практикувајте го ова три недели и ќе забележите резултати.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.