Медицинска сестра морала да даде отказ поради провокативно облекување – Погледнете дали е така!

Паричат Кастри, 26 годишната медицинска сестра, ја обвиниле дека ја засрамила својата професија со носење на премногуи секси гардероба на работа, а откако е објавена и фотографијата од приватната болница каде работела, станала цел на женска критика, пренесуваат медиумите.

Фотографијата се раширила низ социјалните медиуми, а Паричат под притисок морала да даде отказ. На крајот се изјаснила и ги „пеплоса“.

-Им објаснив се на раководството на болницата, но тие сметаат дека сум и наштетила на угледот. Ги разбирам, но јас тоа не го сакав. Ја преземав одговорноста и дадов отказ. Се извинувам на тајландското сестринство и на болницата и не сакам јавноста да суди за сите сестри врз основа на фотографијата- вели таа и додаде дека не сака непријатности и дека ќе мора да „поработи на себе“.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.