Лошиот холестерол намалете го со природни лекови

Во комбинација со други природни производи, од целерот може да се подготви ефикасен природен напиток кој помага во борбата против лошиот холестерол.

За таа намена потребни ви се следниве состојки:

  • 1 грејпфрут
  • 2 стебленца целер
  • неколку листови магдонос
  • половина лимон
  • 3 мали парчиња ѓумбир

Начин на подготовка:

Ставете ги состојките во блендер и мешајте сè додека не добиете густ сок. Вака подготвениот напиток консумирајте го еднаш дневно. Најдобро време за консумација на пијалокот е пред појадокот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.