Лесна домашна маска од само две состојки која ја обезбедува потребната хидратација на кожата

Оваа маска стана популарна кај жените затоа што обезбедува повеќекратни придобивки за вашата кожа на лицето. Имено, благодарение на витамините и минералите од доматите кои ја снабдуваат кожата со длабоко негување, сода бикарбоната како природен антиоксиданс длабоко ќе го исчисти и ќе ги отвори порите, така што витамините А, Б9, К и цинк полесно ќе стигнат до епидермисот.

Маската е наменета за луѓе со чувствителна кожа, а пред сè ја обезбедува потребната хидратација.

Добро изпасирајте еден домат и додадете лажичка сода бикарбона. Добро измешајте и нанесете ја смесата во тенок слој на лицето во кружно движење. Оставете го до 15 минути, а потоа исплакнете со млака вода

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.