Лекува главоболка и ве прави среќни!

158

Овој зеленчук е подобар и од аспирин за главата.

Tиквата која е знак на есента е многу корисна и здрава, па така помага и за главоболка.

Има многу витамини, помага за чувството на среќа, честите главоболки и проблемите со главата.

Таа е богата со калиум, витамин Б, и има голем број растителни влакна.

Тиквата има амино киселини кои го поттикнуваат хормонот на среќата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.