Лек за астма, срце и артритис!

Постојат многу природни производи кои може да ви помогнат при разни здравствени заболувања.

Затоа, ви претставуваме домашен рецепт кој со своите лековити својства помага при отстранување на многу болести.

Потребно ви е:

– 500 милилитри млеко, користете само млеко со ниска масленост

– 2 мали лажици кафеав шеќер

– 10 чешниња лук, излупени и исецкани

– 250 милилитри вода

Млекото, водата и лукот ставете ги во сад за варење, промешајте ги добор и ставете ги да се варат на силен оган.

Оставете да се вари додека половина течност не испари. Потоа процедете и додадете кафеав шеќер. За најдобри резултати пијте го додека е топло.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.