Колку пати неделно треба да имате секс?

Луѓето кои во просек водат љубов три пати неделно, изгледаат и до седум години помлади. Жените кои не се во врска повеќе ги привлекуваат зафатени мажи а 58% од мажите и жените кои редовно гледаат еротски филмови со партнерите се полиберални во однос на сексуалноста и полесносе усогласуваат со своите партнери.

Паровите кои редовно се “мазат и галат” имаат осум пати помалку шанси за депресија од паровите кои се милуваат само за време на сексот. 53% од жените барем еднаш користеле вибратор. Жените кои вежбаат редовно имаат подобра циркулација во пределот на гениталиите, и затоа се повеќе задоволни од сексуалниот живот. Носењето потпетици од 10 см, ја зголемува силата на карличните мускули, што значи дека жените кои често носат високи потпетици полесно доживуваат оргазам.

Жените кои мастурбираат редовно исто така полесно постигнуваат оргазам за време на секс. Глобалното истражување покажува дека Австријците најмногу практикуваат орален секс. Германците се покажале како најлоши љубовници кога станува збор за сексуалните вештини. Паровтеи кои во спалната немаат телевизор во просек водат љубов 50 проценти повеќе од двојките кои имаат телевизор во собата. Експертите велат дека редовен секс помага во борбата против мигрена.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.