Колку кафе дневно треба да пијат мажите за поголема плодност?

Кафето може да има голем ефект врз плодноста, покажуваат послените истражувања.

Мажите кои пијат две чаши кафе или чај на ден имаат двојно повеќе шанси да ја забременат својата партнерка.

Експертите велат дека кофеинот влијае на две важни хемикалии: АТП и ГТП.

Истражувањето спроведено на „Junis Kennedy Shriver“, Национален институт за детско здравје, покажува дека жените кои пијат алкохол често имаат 26 проценти помалку шанси да останат бремени.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.