Која храна предизвикува главоболки?

 

Постојат многу нешта кои можат да ја предизвикаат главоболката, почнувајќи од хормони, глад, недостаток на сон, стресот, но и начинот на исхрана. 

Затоа, внимавајте каква храна конзумирате и избегнувајте:

Црвено вино

Храна која содржи адитиви

Фета сирење и пармезан

Чоколадо

Преработена сувомесната храна

Како здрава алтернатива, јадете храна богата со витамин B2, магнезиум и  CoQ10

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.