Кој со кого си одговара во љубовта?

Ако сакате да имате солидна врска, тогаш потрудете да најдете партнер со кој си одговарате во хороскоп.

Девиците најмногу си одговараат со: скорпија, јарец, бик, рак.

Овните најмногу си одговараат со: стрелец, лав, водолија, близнаци

Близнаците најмногу си одговараат со: овен, лав, вага, водолија.

Лавот најмногу си одговара со: вага, стрелец, овен, близнаци.

Бикот најмногу си одговараат со: девица, јарец, рак, риби

Ракот најмногу си одговара со: девица, скорпија, риби и бик.

Вагата најмногу си одговара со: водолија, близнаци, стрелец, лав.

Скорпиите најмногу си одговараат со: јарец, риби, рак и девица.

Стрелците најмногу си одговараат со: лав, вага,овен,водолија

Јарците најмногу си одговараат со: риби, бик, девица, скорпија.

Водолиите најмногу си одговараат со: овен, близнаци, вага, стрелец.

Риба најмногу си одговара со:јарец,скорпии,рак и бик

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.