Кои работи ги прават луѓето среќни!

Анкетата која ја спроведе британска компанија за здравствено осигурување Бупа, покажа дека луѓето навистина ги усреќуваат дребулии, а речиси две третини од 2.000 испитаници како нешто што ги прави среќни ја избрале свежата постелнина.

На второ место е да се почувствува сонце на лицето, што го избрале 57 отсто анкетирани лица, пренесе Дејли меил.

Погледнете кои нешта ги усреќуваат луѓето:

1. Спиење во чиста постелнина
2. Да се почувствува сонце на своето лице
3. Кога луѓето ќе кажат благодарам или кога странци ќе направат нешто љубезно
4. Неочекувано наоѓање на пари
5. Време за себе
6. Смеење до болка
7. Галење на софа
8. Свеж леб
9. Да се направи нешто за други
10. Чувство на чистота по туширање
11. Кога на радио свири нашата омилена песна
12. Намалени цени
13. Да се слуша дожд и грмотевици од топол дом
14. Свежо сварен чај или кафе
15. Личен успех

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.