Кои хороскопски знаци живеат најдолго

 

Според бројните истражувања најдолго живеат личностите родени во овие три знаци:

Рак

Лицата од овој знак живеат долго поради својот карактер, кој некои би го нарекле себичен, а некои внимателен. Раковите водат добра грижа за себе и за своето здравје и секогаш се ставаат на прво место, а важно им е што јадат и пијат и добро да се наспијат. Водат грижа за своето семејство и сакаат да бидат здрави како подолго време би биле со своите деца.

Девица

Девиците се пребирливи, одважни и остри и лаички кажано не дозволуваат да се опуштат премногу. Девиците се уредни и внимателни и како и Раковите, водат грижа за своето здравје, а голема е веројатноста дека тие повеќе ќе донесат стрес на својата околина, отколку што тие ќе бидат под стрес.

Овен

Овновите имаат слични карактеристки како и Девиците, а имаат и огромна волја за живот и да си угодуваат себеси. Јарците се на глас како луѓе кои живеат долго.

Според статистиката доста долго живеат и Шкорпиите и Стрелците, но само поради тоа што роденденот им паѓа на крај на годината.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.