Кои хороскопски знаци немаат среќа во љубовта?

Ѕвездите откриваат кои знаци од Зодијакот се осудени да останат сами и немаат многу среќа во љубовта.

Тука спаѓаат Близнаците, кои често знаат да се нестабилни, да менуваат мислење и расположение. Немаат проблем да најдат партнер, но не и да го задржат.

Тука се вбројува и Ракот кој има тенденција да биде воден од емоциите, па затоа често и губи во љубовта. Чувствителни се, лесно кршливи и молчеливи.

Девицата често повеќе тактички му пристапува на животот, а многу е прецизна и ситничар и тоа знае партнерот да го извади од кожа. Знаат да се критични и тешки се за љубов и дружење.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.