Ќе се преполовите до Нова година, ако ги пиете овој сок пред спиење

Секое утро половина килограм помалку

За да му помогнете на организмот да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете и со тоа да го забрзате метаболизмот, потребно е да направите неколку работи.

За почеток, немојте да јадете ништо неколку часа пред спиење, а потоа, непосредно пред да си легнете, пригответе напивка од следниве состојки: половина цеден лимон, лажичка исечкан магдонос, малку цимет и половина лажичка оцет.

Измешајте ги сите состојки во два и пол децилитра вода. Доколку не ви се допаѓа вкусот, може да додадете лажичка мед или ѓумбир.

Ако се придржувате до правилата, следното утро сигурно ќе се разбудите половина килограм полесно, а уште поважно е тоа што воопшто нема да бидете подуени и отечени.

Уште побрзи резултати би добиле ако целосно ја замените вечерата со оваа напивка, но дури и да не го направите тоа, за еден месец ќе бидете видно послаби.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.