Каков партнер бара Бикот а каков Лавот?

Овен

На овенот му треба партнер:

-кој му дозволува да води;

– кој има потреба за возбуда и авантура;

– кој ужива во излегувања и физчки активности (возење на велосипед, џогирање, вежбање)

Бик

Бикот бара партнер:

– кој знае да ја цени финансиската сигурност исто колку што ја цени и тој;

– кој е страстен;

– кој е романтичен и сензуален;

Близнаци

На близнаците им е потребен партнер:

– кој знае да го цени интересниот разговор исто колку и тие;

– Кој е многу друштвен;

– кој е разигран, спонтан и флексибилен;

Рак

Ракот очекува партнер:

– кој е внимателен и грижлив;

– кој ќе направи да се чувствуваат сигурно и кој ги разбира;

– кој го цени семејството;

Лав

На лавот му треба партнер:

– што вистински ќе го обожава;

– кој е разигран и весел;

– кој ќе му биде и најдобар пријател;

Девица

Девицата ќе блеска со партнерот:

– На кој може да му помогне подобро да го организира својот живот;

– кој ќе и’ помогне да не биде премногу строга према самата себе си;

– кој и’ влева верба во животот:

Вага

На вагата и’ е потребен партнер:

– кој ќе може да се носи со нејзините промени во расположението;

– кој е динамичен и секогаш подготвен за акција;

– кој ја става врската на прво место;

Скорпија

На скорпијата и треба партнер:

– кој е доверлив и на кој може да се потпре;

– кој има засиелен сексуален нагов;

– кој им помага да ги држат под контрола јаките емоции;

Стрелец

Стрелецот бара партнер:

– кој има широки погледи и кој е флексибилен:

– кој има слободен дух и спонтан;

– кој сака да научи што е можно повеќе;

Јарец

На јарецот му е потребен партнер:

– кој е внимателен и грижлив;

– кој му помага да биде оптимист и да ја гледа светлата страна на животот;

– кој може да му обезбеди удобан семеен живот;

Водолија

Водолијата сака партнер:

– кој не се обидува да ја контролира или да ја промени;

– кој ја сака нејзината единствена индивидуалност;

– кој носи страст и топлина во нејзиниот живот;

Риби:

На рибите им треба партнер:

– кој е практичен и кој им дозволува подобро да се запознаат самите себе си;

– кој ја цени нивната брзина и чувствителна природа;

– кој е вреден работник и кој не обрнува внимание на тривијалните нешта во секојдневниот живот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.