Каков чај да пиете за нередовен менструален циклус?

1,109

Најпозната состојка за подготовка на чаеви, жалфија, е исто така моќен антибиотик, а списокот на болести и состојби за кои помага е многу долг.

Готвачите ја препорачуваат како важна состојка која го подобрува и вкусот на многу намирници, меѓу кои и на месото.

Чајот од жалфија е корисен за воспаление на грлото, вируси, воспаление на органи, вагинални секрети, потење, инфекции и има уште милион примени и широк спектар на состојби при кои таа помага.

Има позитивно влијание кај жените и во климакс, кај пореметувањето на менструалниот циклус, за прочистување на дробот, но и при состојба на реума.

Се применува и за релаксирање и ослободување од напнатост и нервоза. Корисна е за подобрување на имунитетот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.