Како здивот да не ви мириса по јадењето на лук?

257

Сите знаеме колку е непријател мирисот на лук откако ќе го консумираме. Лукот е многу здрав, има бројни здравствени придобивки, но мириса многу лошо.

Ако сакате да не мирисате по јадењето, трикот е следниов: По оброкот со лук, земете јаболко, зелена салата, целер, магдонос, босилек.

Тие содржат екстракти кои ја убиваат миризбата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.