Како за 2 минути да ги исчистите цревата од отрови?

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници.

Овој лек се покажал како многу ефикасен за тоа.

Потребно ви е:

– 5 шолји зовриена вода

– 100 грама сливи

– 100 грама урми

Во зовриената вода додадете ги сливите и урмите. Оставете ги 15 минути, а потоа оставете да се излади. Наутро на празен желудник земајте по една лажица. Ќе ги прочисти цревата од отрови и ќе ве ослободи од тегоби.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.