Како сами да го регулирате високиот крвен притисок за една минута

Ве мачи висок крвен притисок? Секако, тоа значи дека треба да се обратите на лекар, да ја смените исхраната, и уште многу други нови чекори за вас, но ние имаме неколку трикови со кои за десет секунди ќе се ослободите од болката во главата и мачнината.
ЦИМЕТ
Неколку истражувања кои се направени потврдија дека циметот помага да се намали високиот крвен притисок на нашето тело. Ако јадете барем пола лажичка на ден, ќе го регулирате вашиот притисок.
ЛУК
Оваа здрава намирница која често ја ставаме во ручекот кој го правиме го намалува веднаш крвниот притисок. Делува на крвните садови така што ги опушта и со тоа помага да се намали притисокот.Ако имате проблем со притисокот изедете лук и ќе си помогнете самите на себе.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.