Како природно да ги избелите забите?

Сигурно сите сакате да имате блескава насмевка и бели заби, меѓутоа, дали поради генетиката или начинот на исхрана, тоа не е секогаш можно.

Овој рецепт помогнал на многумина, па се надеваме дека и на вас, но треба да биде трпеливи и истрајни.

Познато е дека кокосовото масло и куркумата се многу здрави, но кога се комбинираат заедно даваат идеален гел за избелување на забите. Потребно е да ги измешате, за еден третман користете пола кафена лажичка кокосово масло и третина лажичка куркума. Доколку ви е полесно можете да додадете и паста за заби и така да го користите.

Ова можете да го користите секој ден, додека не постигнете сакани резултати. После тоа ќе биде доволно еднаш до два пати неделно, поради одржување на белината.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.