Како најбрзо да ги избелете забите?

Голем број на луѓе се борат со проблемот на жолти заби, а чуството е неубаво кога ќе се насмеат. Редовно четкање на забите не е доволно да го избегнете тој проблем, иако лентите за белеење се ефикасни и тие можат да предизвикаат болки на непцата. Меѓутоа постои природен начин да ги избелете забите за неколку нијанси без оштетувања и хемикалии. Во сад ставете малку сода бикарбона и помешајте ја со свежо исцеден лимон се додека не стане пенаста смесата.

Со памук исчистете ги сите заби пред тремелно да ги исчистите со оваа чудесна смеса. Откако ќе ја нанесете смесата оставете ја на забите да стои една минута, а потоа измијте ги забите нормално со четка за заби.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.