Како на природен начин да се спасите од опасната ешерихија коли?

Опасната бактерија „ешерихија коли“ предизвикува хронично воспаление и чести уринарни инфекции. Честопати и по терапијата со антибиотици, бактеријата останува да вирее во слузокожата на бабулето, станувајќи отпорна на нивното дејство. Овој домашен лек што е мошне ефикасен во нејзиното искоренување.

Потребни состојки:
250 г корен од магдонос
250 г лимон со кора
250 г мед
2 дл маслиново масло

Приготвување:

Коренот од магдонос и лимонот со кора треба ситно да се исечкаат, а потоа сите состојки, заедно со медот и маслиновото масло, треба да се измешаат во блендер.
Кашестата смеса треба да се чува во фрижидер. Наутро, пред појадок и пред да се напиете кафе, земете една лажичка. Кога ќе ја потрошите содржината, бактеријата би требало да исчезне од вашиот уринарен тракт.

Се разбира, медот набавете го кај проверен пчелар, а лимонот пред употреба држете го еден час во ладна вода помешана со сода бикарбона

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.