Како на природен начин да се решите од кариес и да ги избелите забите?

Ако имате кариес и под хитно ви е потребно природно решение

Групата на ирски експерти открила дека кокосот на природен начин го отстранува кариесот.
Кокосово масло содржи својства кои се борат против киселините кои создаваат кариес.

Ако имате кариес и под хитно ви е потребно природно решение, започнете третман со кокосово масло. Земајте секој ден две лажички кокосово масло и жабуркајте во устата, задржете неколку минути, што подолго, току подобро. Потоа исфлете го маслото и едноставно измијте ги забите.

За само неколку недели ќе видите целосно исчезнување на кариесот, а кокосовото масло ќе ги направи забите побели и посјајни. 

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.