Како на природен начин да го намалите шеќерот во крвта?

Потреби состојки: Корен од рен со должина 20 сантиметри и дебелина 1,5-2 сантиметри, 9 чешниња лук, пиво и стаклен сад од 1 литар ( шише или тегла).

Измијте го добро ренот, но не го лупете. Исечете го ситно и ставете го во садот.

Излупете го и измијте го лукот, исечете го ситно и додадете го во ренот. Целата смеса полеете ја со пиво, до врвот на садот. Затворете и оставете да отстои на темно место во продолжение на 10 дена. Потоа исцедете.

Првите два дена пијте по 1 лажиче 2-3 пати на ден, а следните неколку дена земајте по една лажица од течноста 3 пати на ден пред јадење. Оваа смеса буквално може да го намали високото ниво на шеќер во крвта за еден месец.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.