Како на природен начин да го исчистите црниот дроб од отрови?

Црниот дроб е најголема жлезда во човечкото тело, а неговата улога е од организмот да ги отстранува штетните материи. Меѓутоа некогаш му треба помош при отстранувањето на токсините, а тоа може да се направи на многу природен начин.

За да може овој орган да биде во топ форма, помогнете му така што ќе направите еликсир само од две состојки.

Како телото ви дава знаци дека е полно со токсини?

Симптомите се: главоболка, замор, болка во зглобовите, запек, претерано производство на гасови и надуеност.

Дека во телото се насобрале отрвои покажуваат и темните кругови околу очите и тенот без сјај, поради што автоматски изгледаме постаро.

Еликсирот кој го прочистува црниот дроб и целиот организам и не прави да изгледаме здраво, младолико и свежо, содржи само две состојки: маслиново масло и лимунов сок.

Како да го направите еликсирот?

Помешајте една лажица масло и една лажица лимонов сок и испијте го секое утро на празен желеудник. И маслиновото масло и лимуновиот сок се богати со антиоксидански кои го отстрануваат вишокот на слободни радикали, ги штитат здравите келии од оштетување и ги неутрализираат токсините.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.