Како да се справите со болката во мускулите на природен начин?

Без оглед дали сте претерале во теретана или се поравувате од прелата, потребно ви е нешто што ќе ви ја крене енергијата. Уморните мускули и воспалението во телото ќе ги решите со природен антибиотик – ѓумбир кој е најдобро да го искомбинирате во вкусен пијалок.

Состојки

  • 200мл. бадемово млеко
  • половина килограм банани
  • половина килограм круши
  • 200мл. грчки јогурт
  • 1 лажица рендан свеж ѓумбир
  • 1 лажица екстракт од ванила

Подготовка

Сите состојки ставете ги во блендер и миксирајте во траење од една минута.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.