Како да се спасите од црвенилото од комарци?

Сода бикарбона е добра за чистење, а сега може да ви помогне и при црвенилото од комарци.

Една ќесичка сода бикарбона ставете ја во 1/4 литри вода и измешајте. Смесата ставете ја на крпа или марамица а потоа ставете на местото каде ве каснал комарец и држете 10 минути.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.