Како да се спасите од киселината во желудник

Постојат две намирници што помагаат за намалувањето на киселините – ѓумбирот и сировите бадеми.

Едноставно земете парче ѓумбир, сварете го во вода, и така подготвената течност испијте ја.

За да ја смирите желудечната киселина земете десетина сирови бадеми и изедете ги.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.