Како да се ослободите од забниот камен?

Во прашање е нерафинирано масло за јадење, попрецизно кокосово масло. Не е важно дали ви се допаѓа вкусот, бидејќи нема да го јадете.

Наместо тоа, земете две лажички и ставете ги во уста. Гаргарете околу 5 минути, а потоа исплукајте. Можеби ќе ви биде непријатно, но сепак не се работи за долг период.

Со оваа метода може да се излечи и лошиот здив, гингвитис, екцема, акни и уште многу други работи.

Како резултат на оваа метода ќе имате подобри заби и здив. Ако ова го правите секој ден, имајте ја на ум препораката дека маслото треба да го држите во устата 5 минути. Користете конец, четкичја и секако масло редовно.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.