Како да ослабете без гладување?

Многу дами мислат дека летото е далеку и дека имаат време за да ослабнат, но времето неверојатно брзо тече. Затоа може веднаш да почнете да слабеете со овој лесен трик.

Речиси секоја жена ги брои килограмите што ги добила во текот на зимата, а првиот пролетен ден ни дава шанса да ги смениме навиките. Новото јапонско истражување докажува дека брокулата содржи сулфорафан, соединение кое помага да ги изгубиме килограмите. Исто така е докажано дека доколку често го јадете овој зеленчук, се намалува ризикот од појава на канцер.

Брокулата помага да ослабеме така што го активира масното ткиво и го забрзува металболизмот за побрзо да се трошат калориите. Исто така помага при варење на масната храна и спречува воспаление во цревата. Истражувачите истакнуваат дека покрај брокулата, за слабеење делотворно е и пилешкото, оревите и лутите пиперчиња.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.