Како да го нормализирате холестеролот?

Пред да започнете со користење на лекови за намалување на холестеролот и триглицеридите, обидете се да го решите проблемот со промена на исхраната. Ако имате висок холестерол, постои пијалок кој се прави многу лесно. Потребни ви се шест лимони и четири целери. Лимонот измијте го во сода бикарбона и исецкајте го на коцки заедно со кората. Целерот излупете го и изрендајте – измешајте со лимонот и прелијте со еден литар вода.

Смесае ја во фрижидер 24 часа а потоа прецадете преку газа. Пијте по една чашка за ракија пред секој оброк.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.