Како да добиете погуста и поздрава коса?

Морската сол може да спаси многу жени од сите проблеми на непослушната коса. Таа е доста едноставен и ефикасен начин за реконструкција на косата по зимскиот период.

Експерти во областа на убавината и здравјето објаснија дека морската сол е исклучително корисна за косата. Косата станува погуста и поздрава.

Додавањето на морската сол кон шампонот гарантира чудотворен ефект. Детоксикацијата истовремено ги отстранува мртвите клетки на скалпот и ефикасно ги брише козметичките производи како пена, гел или восок. Начинот на спроведување е многу едноставен – втријте ја морската сол во кожата на главата и
потоа исплакнете.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.