Излекувајте ја главоболката за 5 минути!

Честите главоболки се многу непријатни.Меѓутоа, благодарение на овој стар проверен рецепт од само 3 состојки, ќе можете да се ослободите од главоболката за само 5 минути.

Потребни состојки:

Прстофат сол
1 чаша вода
1 лажичка лимонов сок
Начин на подготовка:

Во шолја ставете лажица топла вода. Потоа додадете ја солта и мешајте додека таа не се стопи. Потоа додадете го лимоновиот сок и наполнете ја чашата со ладна вода. Измешајте ги состојките и испијте го пијалакот.

Како делува?

Пијалакот за 5 минути ќе ја ублажи или целосно ќе ја отстрани главоболката. Доколку имате потреба, повторете ја истата постапка по 2, 3 часа.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.