Излекувајте ја главоболката со зелка!

За отстранување на полесни тегоби експертите за алтернативна медицина препорачуваат примена на лековити намирници.

Облоги од свежа зелка е вистинскиот „препарат“ за главоболка.

Ставете неколку листови зелка во рерна да омекнат и да се загреат, па со нив обложете ја главата, три пати на ден.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.