Избегнувајте ја оваа храна за доручек за да немате проблеми со желудникот

Доколку за првиот оброк ја јадете следнава храна а се жалите на  болки во желудникот крајно време е да престанете, затоа што ова е листата на непожелни намирници за појадок:

– јадења од лиснати теста и теста со големи маснотии

– слатки и десерти

– јогурт и други намирници направени од ферментирано млеко

– круши, банани

– домати, краставици и останати зелени зеленчуци

– зачинета храна

– ладни газирани пијалаци

– цитрусно овошје

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.