Исчистете го организмот со сок од ѓумбир

Време е за детоксикација!

Ѓумбирот е исклучително здрав за луѓе од сите возрасти, а е ефикасен и кога станува збор за детоксикација на организмот.

Детоксикација на тело секогаш ни е потребна заради нездравата храна која секојдневно ја внесуваме во себе. Ѓумбирот е исклучителна намирница која може да ни помогне во тоа.

Ѓумбирот е здрав корен кој совршено лекува гадење и повраќање, го зајакнува имунитетот и ја потиснува кашлицата. Покрај ѓумбирот, во сок оди и круша, сочно и вкусно овошје со голема хранлива вредност, многу диетални влакна кои ќе го задржат чувството на ситост и ќе ве спречи помеѓу оброците да посегнете по нездрави грицки, и краставица, природно средство за чистење на телото полно со калиум.

Овој одличен природен сок ќе го исчисти организмот,  добро ќе го нахрани и ќе ве направи сити. Пробајте го овој едноставен и вкусен рецепт.

Потребно е:

3 круши

2 прстени ѓумбир

четвртина краставица

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер. Овој освежувачки сок можете да го пиете како меѓуоброк.

На здравје!

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.