Имате висок шеќер, а ги игнорирате знаците?!

1. Константно чувство на глад, дури и неколку минути откако сте изеле обилен оброк.

2. Намалено ниво на енергија и замор без причина.

3. Често мокрење.

4. Сува уста проследена со голема жед.

5. Нагло губење на тежината, дури и кога јадете високо калорична храна и големи оброци.

6. Чести инфекции на уринарниот тракт.

7. Екстремно сува кожа.

8. Потешкотии со концентрацијата и помнењето.

9. Замаглен вид и недостаток на фокус.

10. Бавно заздравување на раните.

11. Отсуство на сексуална желба и потенција.

12. Чести промени на расположението, раздразливост, па дури и депресија.

 

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.