Има спас за подуеност и болки во цревата: Лекот е природен

Џемот е навистина вкусна но и здрава и корисна намирница во кујната. Џемот помага да ги решите сите проблеми со цревата во вашиот организам.За да немате тегоби, да се исчистите од сите отрови и да не се чувствувате подуени, лекарите го препорачуваат како лек.

СОСТОЈКИ:

150 гр урми

150 гр суви сливи

1,5 шолји врела вода

ПОДГОТОВКА:

Исечете ги урмите и сувите сливи на ситни парчиња, па додадете ги во водата која врие.Овој џем е погоден за сите проблеми со цревата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.