Горештините виновни за честите главоболки, болки во колена и врат!

224

Топлото време и екстремно високите температури што ја зафатија Македонија можат да предизвикаат сериозни здравствени проблеми кај наслението.

Можни се главоболки, болки во колената, на грбот и вратни болки. Во ноќните часови, пак, се очекува честа појава на општа слабост, а кај некои ќе се појави и чувство на тежина во главата. Во раните утрински часови, болките кои се од ревматски карактер, но и оние кои се од артритични промени.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.