Главоболката исчезнува од ова растение

Направете си домашен моќен лек за главоболка и мигрена, со оригано.

Ви требаат 100 грама суви листови оригано и 0,5 литри маслиново масло.

Се мешаат двете состојки и се оставаат на топло место до 40 дена. Повремено се протресуваат. Се процедува потоа, па се става на суво место.

Кога имате главоболка масирајте ја главата со ова масло.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.