Филипче: Три правила за да се заштитиме од корона вирусот

Министерот за здравство Вено Филипче на својот Фејзбук профил објави три правила за да се заштитиме од корона вирусот.

“За да се заштитиме себе и другите многу е важно да ги почитуваме овие три правила:

– Задолжително носење заштитна опрема на лицето
– Одржување најмалку 2 метри растојание од сите
– Редовно миење и дезинфицирање на рацете”

Граѓаните се клучни во борбата со коронавирусот

За да се заштитиме себе и другите многу е важно да ги почитуваме овие три правила:- Задолжително носење заштитна опрема на лицето- Одржување најмалку 2 метри растојание од сите- Редовно миење и дезинфицирање на рацете

Gepostet von Венко Филипче am Donnerstag, 21. Mai 2020

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.